BIPHOTONEWS EXCLUSIVE * PHOTOGRAPHY*BIPHArt * ADS * ART DECO SAINT-TROPEZ - BIPHOTO STUDIO BUDAPEST

*Photography since 2006* on the other side of the camera * My creations reflect traces of my photos and imagination, some using artificial intelligence, digital art, acrylic, canvas, paper (mixed media)* @ilonabarnabiphotonews

2022. február 7., hétfő

©NAPI HÍREKBEN A FACEBOOK... figyelem, végre izgulhatunk megint!

 Portfolio

Ha a Meta nem kap lehetőséget arra, hogy európai felhasználóinak adatait amerikai szerverekre továbbítsa, azokon tárolja és dolgozza fel, a Facebook és az Instagram egész Európában leállhat - derült ki a Facebook, Whatsapp és az Instagram anyacégének (Meta) éves jelentéséből a napi.hu külföldi lapokat szemléző összeállítása szerint. Az Infostart alapján a probléma lényege az, hogy a Meta számára a kulcskérdés

A TRANSZATLANTI ADATTOVÁBBÍTÁS,

vagyis hogy az európai felhasználók adatait amerikai szervereken dolgozhassa fel és elemezhesse, tárolhassa.

Az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyeletnek benyújtott éves jelentésében Mark Zuckerberg cége arra figyelmeztet, hogy ha nem fogadnak el új keretrendszert, és a vállalat nem használhatja tovább a jelenlegi modellmegállapodásokat "vagy alternatívákat", akkor a vállalat "valószínűleg" nem lesz képes a legfontosabb termékeit és több szolgáltatását - köztük a Facebookot és az Instagramot - az EU-ban működtetni - írták a lapok.

Az adatok országok és régiók közötti megosztása kulcsfontosságú a szolgáltatások üzemeltetéséhez és a célzott hirdetésekhez - hangsúlyozta a Meta, amely az úgynevezett Privacy Shield (Adatvédelmi Pajzs) nevű transzatlanti adattovábbítási keretrendszert használta jogalapként a személyes adatok kezeléséhez és feldolgozásához.

Ezt a szerződést azonban az Európai Bíróság 2020 júliusában adatvédelmi jogsértések miatt megsemmisítette. Azóta az EU és az Egyesült Államok hangsúlyozta, hogy a szerződés egy új vagy frissített változatán dolgoznak. A Meta nem egyedül erre az elbukott nemzetközi adatkezelési egyezményre alapozza a működését: az európai felhasználók amerikai szervereken történő adatkezelésének elsődleges jogalapjaként modellmegállapodásokat, azaz a felhasználási feltételekbe épített szabványos szerződési záradékokat is használ. Csakhogy a többi modellmegállapodást, valamint az ilyen EU-n kívüli szerződési formákat is vizsgálja Brüsszel.

Nemsoká végrehajtható ítélet is lehet azonban egy kapcsolódó ügyben: az ír adatvédelmi bizottság (IDPC) 2020 augusztusában közölte a Metával, hogy megállapította, hogy

A MODELLMEGÁLLAPODÁSOK HASZNÁLATA NINCS ÖSSZHANGBAN A GDPR-RAL.

A vállalat bírósághoz fordult, hogy megakadályozza, hogy végzés legyen az ír aggályból, de a bírák úgy döntöttek, hogy a hatósági vizsgálat folytatódhat, és ha végzés születik (az idei év első felében), akkor az már jogerős lesz.

A Facebook egyelőre nem reagált a sajtómegkeresésekre az üggyel kapcsolatban. (forrás!)



p.s... végre egy hír, amitől megint izgulhatunk, ezt azért átvitt értelemben gondoltam... nem gond, ha nem lesz Facebook/Instagramm tuti helyette lesz más, ahogy eddig is mindig minden helyettesítődött egy pillanat alatt... új hullám, ami leköti az emberek szabad idejét megint, nyugi... különben is már elveszítette a varázsát régen, ha érted, hogy mire gondolok itt... erre a hírre vajon a tőzsdei árfolyam merre felé lendül ki... na, lehet találgatni!

#ilonabarnabiphotonews

Nincsenek megjegyzések: